گوگل ادوردز، دو روی سکه


شاید بتوان تنها مزیت گوگل ادوردز را نسبت به سئو، در این نکته دانست که در مدت تنها چند روز، به صفحه اول گوگل خواهید آمد و میتوانید بلافاصله نتیجه تبلیغ خود را مشاهده نمایید. درحالیکه که برای سئو و حضور دائمی خود در صفحه اول گوگل، نسبت به سختی واژه انتخابی، باید بین 3 تا 9 ماه صبر کنید.

اما برای تنها یک ماه ماندن در صفحه اول گوگل توسط تبلیغ ادوردز باید هزینه زیادی را به گوگل پرداخت نمایید که در بسیاری از موارد برای شما مقرون به صرفه نبوده و ممکن است نسبت به هزینه ای که کرده اید بازخورد مناسبی نداشته باشید.

زیرا گوگل در این نوع تبلیغ به ازای هر کلیک که بر روی سایت شما خواهد شد، نسبت به شدت رقابت در واژه انتخابی شما، از حداقل یک سنت تا حتی ده دلار از شما دریافت میکند. که در بسیاری از موارد حتی با پرداخت هزینه ای که برای یک ماه به ادوردز پرداخت میکنید، می توانید با همان هزینه، صاحب یک قرارداد سئو شوید.

نکته دیگر این است که شما به محض عدم شارژ حساب خود در تبلیغ ادوردز مجددا به جایگاه قبلی خود باز میگردید. در حالی که جایگاهی را که در سئو بدست خواهید آورد (البته در صورت سئوی اصولی و بدون استفاده از بک لینک) برای مدتی بسیار طولانی حفظ خواهید نمود و میتوانید با یک قرارداد پشتیبانی و با صرف هزینه های بسیار کمی برای همیشه در صفحه اول باقی بمانید.

لذا توصیه ما به شما این است که تنها در صورتی که در یک بازه کوتاه، نیاز به تبلیغ و بودن در صفحه اول گوگل را دارید، از این گزینه استفاده نمایید. البته در این صورت نیز لازم است ابتدا دید کاملی از هزینه ها و بازخوردی که بدست خواهید آورد، داشته باشید که در نهایت موجب نارضایتی شما نگردد.

در هر صورت اگر تصمیم به انجام تبلیغ در گوگل ادوردز را دارید، گوگل فرست در این زمینه نیز به شما خدمات ارائه خواهد داد.

سئو با گوگل فرست در شبکه های اجتماعی